Wersje językowe
FAQ - częste pytania

Jaki pies może nosić plecak ?

Każdy zdrowy, silny, dorosły pies może nosić plecak. Jeżeli masz obawy o zdrowie swojego psa, proszę skonsultuj się ze swoim weterynarzem.

Ile pies może nosić w plecaku ?

W pełni zdrowy, silny pies może nosić 25-30% masy ciała.

Osobiście zalecam przyjąć górną wartość 20%

Przez bardzo długi okres /2 lata/ Neon nosił 17-18% - po tym okresie Neon nosi 22-23% masy swojego ciała - nigdy nie przekroczyłem tej wartości, ze względu na dobro mojego kumpla.

Jak to wszystko policzyć ?

Zakładając, że pies waży 25 kg

20% z 25 kg to 5 kg

Uśredniając - plecak w rozmiarze “M” waży ok 0,45 kg

5 kg - 0,45 kg = 4,55 kg

Łącznie karmy i wody pies może nieść 4,5 kg

Czyli w jednej sakwie może znaleźć się 4,5 kg / 2 = 2,25 kg

Uogólniając - w jednej sakwie zmieścisz 1,75 kg karmy i 0,5 L wody,

Łącznie pies może nosić w plecaku 3,5 kg karmy i 1,0 L wody.

Neon na wyprawach zjada dziennie ok.0,4 kg karmy, więc 3,5 kg / 0,4 kg = 8,75 porcji

Po tych obliczeniach widać, że pies może nieść jedzenie na prawie 9 dni, przy założeniu, że wodę będziemy uzupełniać na bieżąco.

Po co plecak ?

Oczywistym jest to, by wreszcie nosił swoje rzeczy :)

Lecz plecak dla psa jest też bardzo ważną pracą do wykonania - pies się wtedy koncentruje i wie, że ma zadanie do wykonania.

Kiedy zakładam Neonowi plecak, Neon na spacerach, na wyprawach się nie rozprasza, włącza mu się wtedy tryb “marszu”, pracy i nic nie może go powstrzymać - on teraz pracuje!

Trening psa z plecakiem !

Przed wyruszeniem, na kilkudniowy marsz, należy przeprowadzić trening psa z plecakiem - jest to bardzo ważne, by psa oswoić z plecakiem i nie przeforsować go już pierwszego dnia - pamiętajmy to ciągle nasz przyjaciel!

Na początek nie należy obciążać psa.

Zalecam założyć mu pusty plecak, wyregulować go i niech w nim pochodzi trochę, nawet w domu. Plecak służy również jako szelki guard'y na spacerach.

Później można dociążyć plecak np. trampki /po jednym bucie w sakwę/ lub 0,5L wody do jednej sakwy.

Najlepiej przyzwyczajać psa do plecaka przy zwykłych codziennych spacerach, zamiast objuczyć go za pierwszym razem na jakiś większy wyjazd.

Jest jedna bardzo ważna rzecz, lecz mało ludzi sobie zdaje z tego sprawę. Plecak powinien być w miarę równo obciążony, ponieważ, może dojść do zsuwania/obracania się plecaka, mimo zaciągniętych wszystkich szelek. Jeżeli plecak się obraca na spacerze/wyjeździe, należy jeszcze raz sprawdzić czy ciężar jest w miarę równo rozłożony.

Jeżeli na spacerze lub wyjeździe, dam Neonowi wodę z butelki z sakwy nr (1). To należy przelać wodę z butelki z sakwy nr (2) do tej butelki z której ubyło wody, tak by plus/minus wody było tyle samo co w sakwie nr (1) i sakwie nr (2).

Tak samo z jedzeniem. Jeżeli dam Neonowi np. garść jedzenia z sakwy nr (1), to pół garści jedzenia przekładam z sakwy nr (2) do sakwy nr (1).

Co do innych przedmiotów które nie występują parami np. odzież, mapa, czołówka, czekolada, hamak - tu należy kierować się wyczuciem i znajomością wagi sprzętu, np. czołówka waży ok. 200g i czekolada waży ok. 200g - można to rozdzielić do każdej z sakw, lecz jeżeli zje się tą czekoladę, nie można zapomnieć o czołówce.

Plecak najlepiej wypełnić, jak pies ma już założony plecak i zdejmować pusty plecak - wszystko dla komfortu psiaka!

Nie zalecam umieszczać w plecaku wartościowych rzeczy np. portfel, telefon lub klucze do mieszkania - z prostej przyczyny, pies może uciec, pogonić zwierzynę, może zaplątać się w krzakach i zrzucić plecak (należy zakładać taką możliwość, choć nigdy mi się to nie przytrafiło i nie znam nikogo takiego, lecz warto dmuchać na zimne - można stracić cenne rzeczy)

Na bardzo stromych zejściach w górach, pod własnym ciężarem plecak może przesuwać się w stronę łba, należy wtedy zapiąć smycz na plecaku i pomóc przytrzymać plecak psu przy zejściu.

Gdzie można kupić plecaki

Obecnie nie prowadzimy sklepu stacjonarnego ani showroom'u.
Zamówienia można składać drogą mailową lub w wiadomości prywatnej na FB lub na Instagramie. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic i znajdziemy chwilę wolną od szycia to z chęcią się z Tobą spotkamy na spacer i przekażę Ci plecak osobiście.


W razie pytań pisz śmiało - zawsze z chęcią pomogę i wymienię się doświadczeniem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl